Настільна лампа – це річ, яка не лише дає додаткове світло, але й створює неймовірний затишок у кімнаті, де вона використовується. З настільною лампою стає зручніше та комфортніше займатися улюбленими справами, відпочивати або ж працювати. Але як правильно її вибрати?
Види настільних ламп
Перш ніж купити настільну лампу потрібно зрозуміти для якої цілі вона потрібна. За призначенням настільні лампи можна поділити на:
- декоративні;
- для роботи;
- для дитячої кімнати.
Декоративні лампи виготовляються у певних стилях для того, щоб доповнювати та прикрашати інтер’єр. Наприклад такі настільні лампи можуть бути у стилі хай-тек, лофт, мінімалізм, Тіфані, класика тощо.
Настільні лампи для роботи використовуються в офісах, в манікюрних салонах або ж для роботи вдома (в’язання, вишивання тощо). Зазвичай такі лапи мають гнучку ніжку, що дає можливість скеровувати напрям світла на певну відстань та у потрібний бік. Також для роботи використовуються кільцеві лампи. Вони ідеально підходять для блогерів, візажистів та стилістів.
Лампи для дитячої кімнати часто використовуються одночасно як елемент інтер’єру та нічник або прилад для додаткового освітлення при навчанні. У першому випадку лампи мають тепле світло, а в другому холодне – максимально наближене до природного.
Окрім цього лампи діляться за типом кріплення:
- Настільні – це ті, що ставляться на стіл.
- Лампи на прищіпці – ті, що мають кріплення схоже на прищіпку, яка чіпляється за край столу чи полиці.
- Лампи на присосці мають невеликі розміри та можуть кріпитися на вертикальні поверхні.
- Лампи на струбцині прикручуються за допомогою гвинта до столу.
Джерело освітлення, колірна температура та потужність ламп
Обираючи настільну лампу, потрібно звертати увагу не лише на її зовнішній вигляд, але і на джерела освітлення. Ними можуть бути:
- Лампи розжарювання
- Світлодіодні лампи
- Люмінесцентні лампи
- Галогенні лампи
- Вбудовані світлодіоди
настільна лампа для роботи
Також важливо вдало підібрати колірну температуру настільної лампи. Світло в настільних лампах може бути: холодним білим (4700-6500K), нейтральним білим (3500-4500K) та теплим білим (2700-3500K). Холодне світло більше підходить для роботи, а тепле для створення затишку.
Крім цього в магазинах освітлення клієнти мають змогу обрати настільну лампу відштовхуючись від її потужності. Цей параметр дозволяє вибрати рівень освітлення, який буде давати лампа.
Наприклад для того, щоб створити яскраве освітлення на всій поверхні столу, знадобиться лампа, що має потужність від 8 Вт. А для більш м’якого та затишного світла радимо обирати світильник потужністю до 5 Вт.
Де придбати настільну лампу
Вибрати якісне освітлення допоможуть спеціалізовані магазини. Завдяки їм покупці мають змогу обрати товар серед величезного асортименту. Клієнтам пропонуються: настінні та стельові світильники, люстри, настільні лампи, споти, точкове освітлення, прожектори, фасадні та ґрунтові світильники, підсвічування, обладнання для електромонтажу тощо.
Отже, для того, щоб обрати настільну лампу потрібно опиратися на декілька параметрів: призначення, тип кріплення, джерело освітлення, колірна температура та потужність лампи. А консультанти магазинів освітлення із задоволенням допоможуть клієнтам підібрати ідеальну настільну лампу, що підійде для того чи іншого випадку.